Google a ochrana osobních dat

Google si s dodržováním zákonů nějak neláme hlavu. Pamatujete na jeho porušování autorských práv při kopírování knihoven a na novinové články, kde jste se mohli přihlásit, pokud Google porušoval vaše autorská práva a možná byste dostali nějakou kompenzaci. Pokud jste četli knihu Google Story, tak jejich logika je asi taková, volně citováno: „pokud bychom chtěli dodržovat autorská práva, tak projekt na kopírování knihoven se nikdy nespustí, takže jdeme do toho a případné soudy budeme řešit až potom„. Můžeme srovnávat, pokud by zloděj řekl, že „pokud bych chtěl dodržovat zákony, tak to auto, dům nikdy nebudu mít, tak si ho ukradnu a případné soudy budu řešit až následovně“, tak asi budete kroutit hlavou a pokud ukradne vaše auto či dům, tak budete pěkně „řvát“. Porušování autorských práv lidi obecně moc nebolí, neboť autorů je menšina.
A máme tu další problém s porušování zákonů společností Google. Ačkoliv nemají povolení od ÚOOÚ, tak natáčeli v Česku. A komu to vadí, tak ať si zařídí počítač s internetem a máte opět něco označit, dříve knihy, nyní fotografie, kde jste natočení, že si je nepřejete zveřejnit. Asi jako byste měli si označit doma věci, které nechcete, aby vám někdo odcizil, než tam Google přijede se stěhovákem.
ÚOOÚ měl jednoduché otázky, jak budou osobní data chráněna proti zneužití, jak dlouho budou uchovávána, neboli standardní otázky, na které Google nemá odpověď.
Možná se vám to bude zdát divné, ale je to neúcta k českým (a údajně i švýcarským) zákonům. Google vlastně říká, „my vám tu budeme porušovat zákony a vy si označte, co vám na našem porušování vadí“. Pokud si někdo myslí, že zákony jsou špatné, tak je to jeho menšinový názor do té doby, než o tom přesvědčí většinu poslanců, že na filmování lidí i bez jejich svolení není nic špatného. I naše škola kvůli fotografiím studentů v školním systému musela na tyto otázky odpovědět. Google si myslí, že ne.
Londýnští policisté nedávno zadrželi údajně Alžířana, který natáčel vchody do metra a komentovat natáčení, kde jsou umístěny kamery. I já fotil v Londýně, ale dnes je to prý problém. Já osobně jsem pro nové technologie. Ale tyto technologie musí být v souladu se zákony. A to činnost Google rozhodně není. Jeden její zakladatel je původem Rus. Že by v tom byl ten problém?

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s