Mapa „vašich“ farmářů

Na mapě najdete nabídku našich zemědělců. Je ale otázka, zda tím získáte. Hypermarkety tlačily zemědělce tak dolů, že levnější to být již nemohlo, tedy levnější nabídka než v hypermarketu to nebude. Kvalitu dodávky si hypermarkety hlídaly, otázka je, zda si to uhlídají kupující, kteří s tím nemají zkušenosti.
Pamatujete na automaty na mléko? Po euforii přišlo ministerstvo zdravotnictví, že je mléko třeba převařit. A kolik lidí umí převařit mléko lépe než profesionálové v mlékárnách, kde to hlídají drahé přístroje a kontroloři z úřadů. A naprosto nepředpokládám, že by se vyskytl někdo obdobný, jak Asiati zabíjeli prasata někde v kůlně na hlíně a dávali to do asijských jídelen (pokud tam chodíte, přeji dobrou chuť, já na to nemám žaludek). Ale stín tu vidím, bude hygiena stejná, jako u dodávek do hypermarketů? A kdyby byl problém, co si vezmu na zemědělci, žalovat zahraniční hypermarket či ho dát do televize je zajímavější.
Když byl někdo dobrý, tak dodával do okolních zařízení, měl svou prodejnu, jako mají u nás různá zemědělská družstva, byl na webu, a kdo si ho chtěl najít, tak zadal klíčová slova (sýr, klokaní maso) do vyhledávače. Mohl také uzavřít s někým klastr, tedy spolupráci, kdy „Ten umí to a ten zas tohle, a všichni dohromady udělají moc“ a vystupují jako jeden subjekt.

Ale nápad to je, tak přeji, aby zemědělci získaly své zákazníky a natahovali méně ruku na dotace.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s