Může Google zavinit válku o území?

Ano, může, pokud budeme mít uživatele počítačů, kteří věří či chtějí věřit všemu, co najdou na internetu, znáte to: „Mámo (táto), bylo v novinách (televizi), tak to musí být pravda„. A pokud nikaragujští vojáci nemají jiné mapy, než ty z Google či úmyslně využívají chybu Google, tak s tím nic nenaděláme. Ani nic nenaděláme s programátory omezenými svou kanceláří a velikostí displeje a kteří nejsou ani ochotni se podívat na konkurenční mapy.

Že udělala Nikaragua chybu, to je úplně jasné, Google není katastr. Ale ani Kostarika není bez chyby, někdo z vlády měl kontrolovat mapy Google a pokud je tam problém, tak ho řešit ihned a nečekat na to, až toho někdo zneužije.

Na obrázku  jsou současné mapy a nezdá se, že by byly již opravené, sporné území, nějaká vodní bažina v deltě řeky je nadále na území Nikaraguy. Dolní dvojobrázek je porovnání Google Maps a Microsoft Bing převzatý ze Search Engine Land.

Platí to i pro vás, pokud máte nějakou nemovitost, měli byste si na katastru občas kontrolovat, co se s ní děje, zda je ještě vaše, zda vám nezměnili její hranice. Katastr totiž není povinen vám sdělovat, že s vaší nemovitostí se něco děje. A i u nás se vyskytují různí „Nikaraguyci“.

Reklamy

One response to “Může Google zavinit válku o území?

  1. Pingback: Holice pod vodou | GIS, ENVI, ISVS, EKO, STATI – Vše souvisí se vším

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s