Temelín by se měl zrušit

http://www.motejlek.com/nemci-spustili-mohutny-tlak-na-cez-firma-ztraci-na-burze-pres-55-miliard

Stále nechápu, co je čistého na jádru, když i ti s IQ pod 70 musí chápat, že radioaktivní záření nemůže být čisté, navíc vypálené palivové články nejdou „umýt“, jediné, co umíme, je články zahrabat, ale jinde, než bydlíme my.

Po Sovětech nám zůstalo Ralsko s takovým množstvím munice, že to nelze odstranit, obdobně je to na Dukle na Slovensku.
Jak velká plocha by zůstala zamořená po havárii Temelína? A že se nehoda nemůže stát, to tvrdili i akurátní Japonci, než přišla vlna z moře a dnes máme někde v moři radioaktivní vodu a množství trosek. Neboli jak u Černobylu, tak ve Fukušimě nepočítali s tím, co se stalo.
S čím se nepočítá u Temelína? S pádem letadla? Opravili již ta vojenská letadla SAPA ze Španělska, co asi 2× málem spadla?

Manažerský záměr byl, otevřít další hnědouhelné lomy (a vystěhovat lidi, jako za komunistů), postavit další reaktory, vyvážet do Německa, co se dá. Tím by se u nás zdražila elektřina ještě více, než po zásahu státu s dotováním solární elektřiny. Ale i Němci se začínají bát, my tu nemáme moře a nemůžeme si dovolit nějaké území nepoužívat. A to jen proto, aby se lidé napakovali na akciích a manažeři na odměnách a po nich měsíční krajina.

 

 

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s