Pitná voda není pitná

Jsme ve středu Evropy, voda od nás teče do 3 moří. Přesto máme někde problémy s vodou, jsou v ní pesticidy, nehodí se pro děti do 5 let a pro těhotné ženy. Napadá mě, jak jsou na tom v Bangladéši, Indii.

Problém je v Dubu, Verovanech a Charvátech, vodovod mají V Blatci, viz mapa. Mapa nám ukazuje běžnou krajinu, s rybníky, potoky. Jak se vyřeší zvýšené množství pesticidů ve vodě, chápu to tak, že dodavatel informuje o nevhodnosti pro děti a těhotné ženy, hygiena zvýší limit a dál nic.
http://zpravy.idnes.cz/lidem-na-olomoucku-tece-z-kohoutku-nekvalitni-voda-nikdo-to-neresi-1d0-/domaci.aspx?c=A111022_1673050_olomouc-zpravy_ab

Ale tak je to se vším, hluk aut na pražské magistrále je takový, že nejde snížit jinak, než zastavením dopravy, což město Praha nechce, tak mají lidé smůlu, předpisy se budou porušovat přesně do té doby, než se zvýší limity, jak řekl hlavní hygienik Vít.
To v Ostravě se s lidmi vůbec nebaví, limity jsou vyčerpány překročeny, ale přece se nezastaví továrna, kde pracují tisíce Ostraváků, takže se porušuje s zákon, ani nemocné děti nevyváží zaměstnanost.
http://zpravy.idnes.cz/britove-natocili-film-o-ostravskem-ovzdusi-rozzlobili-hutarske-odbory-1aq-/domaci.aspx?c=A111008_1664817_ostrava-zpravy_jog

Advertisements

Napsat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Log Out / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Log Out / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Log Out / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Log Out / Změnit )

Připojování k %s