Smog na Ostravsku

Na Ostravsku v okolí Bohumína, který s Ostravou tvoří skoro souměstí spojené dálnicí D1, je vyhlášen smogový poplach. Britská televize natočila před časem film o smogu na Ostravě, může přijet natočit další pokračování. Ve Velké Británii mají zkušenosti, v Londýně v roce 1952, kdy měl Londýn asi 8 miliónů obyvatel, v důsledku smogu zemřelo 8 tisíc obyvatel, tedy každý tisící.Bohumín, kde má být situace nejhorší, má 22 tisíc, tedy v Bohumíně by mohlo zemřít na tento smog 22 obyvatel. Ale rozsah zamoření smogem je vyšší, tedy by statisticky mohlo být mrtvých více, za každou další tisícovku zamořených si přidejte jednoho mrtvého. Od doby smogu v Londýně se zlepšila lékařská péče, tedy podle takové úvahy by mrtvých mohlo být méně. Ale od doby Londýna se smog stal „jedovatější“, tam šlo pouze o kouř z kamen, nyní jsou ve smogu daleko nebezpečnější látky, karcinomy, poškozující DNA, které zabíjejí postupně.
Tedy můj odhad je, že lidé v důsledku smogu zemřou, ale ne významně, ale další mrtví budou postupně. Baví podnikatele a řidiče zabíjet své spoluobčany či je zabíjejí ve  jménu svého zisku či svého pohodlí?

O smogu byl i britský dokument Exposure: The Factory – http://www.youtube.com/watch?v=fDbDCf4OWfg&feature=related
http://cs.wikipedia.org/wiki/Velk%C3%BD_Lond%C3%BDn – historie počtu obyvatel
http://cs.wikipedia.org/wiki/Velk%C3%BD_smog_1952 –  velký smog v Londýně
http://www.cistenebe.cz/index.php/fejetony/103-exposure-factory-arcelor-mittal-ostrava – článek o smogu a filmu The Factory

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s