Všude jsou vážky

Všude se dá něco najít, ekologové našli vzácné vážky. Zajímavé je, že nikde se zatím nenašel vzácný člověk. Člověk vezme peníze a odejde, ale jak dát peníze vážce? Či jak jí zkorumpovat? Vytvořit jí rybník s kytkami? Ale ona si může zaletět, kam chce, takže nějaký rybník, jen pro ni, jí může být ukradený.
O zákazu stavby rozhodnul nezávislý soud. Máme zákony a nikdo neříká, že všechny jsou spravedlivé. A kdyby vážka uměla myslit a mluvit, tak by je určitě prohlásila spravedlivé.

„Někteří lidé“ si myslí, že ekologové jsou špatní. Ne, ekologové pouze poukazují na zákony, kterými se soudci musí řídit a které schválili naši poslanci. A poslance volili ti „někteří lidé“. Proč je tedy volili? A pokud se jim jednání ekologů nelíbí, mohou se pokusit podat návrh na změnu zákona, teoreticky takový zákon jde schválit na dalším zasedání, jako že spalovna je věc veřejného zájmu. A třeba že pokud jsou v místě budoucí stavby vzácní živočichové, je možné je přestěhovat.  Jenže se ukazuje, že  těch „některých lidí“ je menšina. Tedy v demokracii mají smůlu a mohou křičet jako odboráři před vánoci či se rozčilovat v diskuzích na webu, ale to je tak všechno.

http://www.novinky.cz/domaci/257102-soud-pozastavil-vystavbu-spalovny-v-karvine-kvuli-vzacne-vazce.html?ref=boxD

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s