Traumabody

Neplést s traumbody, tam jde o úplně něco jiného. Traumabody jsou na Šumavě v místech, kde je mobilní signál a o kterých záchranáři ví, kde přesně ty body jsou.  Asi jako se očíslovaly lampy pouličního osvětlení či přejezdy. Každá věc, která může zachránit lidské životy, je důležitá, i když na ní nic světoborného nevidím,  Šumava není zase tak rozsáhlá a vedou po ní silnice, je tam železnice.

Raumabody jsou i v Krkonoších, Českém Švýcarsku. Celkem jich jsou již stovky, v podstatě jde o doplnění informačního kůlu další cedulí.  Můžete se na ně podívat, stačí dát do Google Obrázky „Traumabody“ a ignorovat nabídku na Traumbody.
A pokud máte iPhone, tak údajně si můžete v okolí Modravy na něm najít pomocí nějaké aplikace nejbližší traumabod. Tedy za předpokladu funkčnosti GPS. Aplikace měla stát desítky tisíc korun jen pro okolí Modravy. A nějak nechápu, proč nejsou souřadnice traumabodů na internetu, aby se daly zadat jako POI do obyčejné autonavigace, kterou dnes vozí v autě mnoho řidičů.

Dole uvedený traumabod na Šumavě je na křižovatce cest  asi 1,5 km jižně od silnice číslo 190 vedoucí z Hartmanic na Železnou Rudu.

Šumava, Javorná, Prášily


1. 3. 2012 – Podle došlého e-mailu Modravy nalezen odkaz na stažení aplikace, http://itunes.apple.com/cz/app/modrava/id492495120?mt=8, aplikace toho má umět více, než jen tyto traumabody, proto byla tak drahá, ale stejně, aplikace umí jen okolí Modravy a autonavigace by mohla stačit.

A podle doporučení byl odeslán dotaz na NP Šumava, jak získat seznam traumabodů, aby je mohli využít i majitelé jiných zařízení. Odpověď Blanky Müllerové byla obratem, rychlá a jasná,
http://www.npsumava.cz/cz/1322/2280/clanek/traumatologicke-body-v-np-sumava-usnadni-komunikaci-mezi-turistou-a-slozkou-integrovaneho-zachranneho-systemu-izs/ nebo 
http://www.npsumava.cz/cz/5647/8581/clanek/bezpecnost-v-uzemi/
a odkaz na traumabody je
http://www.npsumava.cz/gallery/7/2357-rs_20100628_01_zachranny_plan_72dpi.jpg
nebo stejný na
http://www.npsumava.cz/gallery/13/4062-mapa_trauma_bodu.jpg

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s