Údaje na náhrobku nejsou osobní údaje?

hrobSdělení z ÚOOÚ.
Jestliže jsou nebo budou součástí elektronické evidence hrobových míst zveřejněné na webových stránkách zde pouze údaje o zemřelých osobách v rozsahu, v němž nájemce jejich umístěním na náhrobku konkludentně souhlasil s jejich zpřístupněním veřejnosti, nelze jejich zveřejnění na internetu posuzovat jako porušení zákona o ochraně osobních údajů. Uvedené zveřejňování nepodléhá oznamovací povinnosti podle § 16 zákona o ochraně osobních údajů.
Pokud osoby blízké považují zveřejňování údajů o osobě zemřelé za porušení práva na ochranu osobnosti ve smyslu § 82 odst. 2 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, mohou vůči osobě, která údaje zveřejnila, postupovat občanskoprávní soudní žalobou.
kongluentní souhlas je ten, který vyplývá z jednání někoho, aniž by to nějak prohlásil.

Z 1. odstavce vyplývá, že když někdo dá na svůj zvonek své jméno, tak tím je zpřístupnil veřejnosti, tedy pak můžete dát na internet databázi zvonků se jmény  adresami.
Z 2. odstavce ale vyplývá, že když se to někomu nelíbí, může vás žalovat, a rozhodne soud. Tedy sdělení z ÚOOÚ je názor úřadu, nikoliv soudu,  soud k tomu vyjádření může přihlédnout, že tím někdo jednal v dobré víře, ale soud může mít v závěru jiný právní názor.
Můj názor je ten, že
1) tu databázi je potřeba mít povolení úřadu a že
2) osobní údaje.

 

 

 

Napsat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Log Out / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Log Out / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Log Out / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Log Out / Změnit )

Připojování k %s