Registr přestupků

prestupekOd počátku října funguje registr přestupků. Tedy spíše nefungoval, neuměl spolupracovat se základními registry, nad kterými je postaven. Již to umí, ale je záhadou, jak někdo může pustit do ostrého provozu něco zjevně nefungujícího a obtěžuje tím úředníky.
Přestupky se evidovali i dříve, typicky přestupky v silničním provozu, známé „body“.
Registr by měl zabránit tomu, aby recidivista opakovaně přistižený při krádeži v obchodě nemohl tvrdit, že je to jeho první přestupek a že se polepší. A co naši recidivisté třeba v Drážďanech, kam dělají „spanilé jízdy“ a kradou a kradou (jako kdysi husité, také v okolních zemích). Možná umožnit Německu nahlédnutí do našeho registru by bylo celkem zajímavé, proč ne, v USA se také mohou podívat na trestnou činnost někoho ze sousedního státu USA.
 Ale kde nic není, ani smrt nebere“, tedy jak vymoci pokutu z recidivistů či jak předvést recidivistu bezdomovce k řešení přestupků je zatím úkol nejasný, ale pokud by chtěl sociální či jiné dávky, tak aspoň v těch by měl být omezen. Ale pokud někdo žije z žebrání, tak tam z něj opravdu nic nedostanete. 
Pak by mohla pomoci kamera na rozpoznávání lidí v davu, používaná na teroristy, mohl aby zachytit recidivistu při vstupu do obchoďáku, ale zatím tato technologie teprve začíná.
Údaje v registru přestupků se budou brát v úvahu i u zbrojního pasu, nemusíte ho dostat, můžete o něj přijít..
Pokud znečistíte veřejné prostranství močením, budete rušit noční klid zpěvem, necháte na něm nějaký odpad, špatně odpad třídíte, a to v různých městech, tak máte šanci, že se do registru také opakovaně dostanete a bude z vás naráz recidivista.
Můžete podat žádost, co o vás stát v registru přestupků eviduje, může se totiž i stát, že se někdo vydával za vás. Po 5 letech bude váš přestupek vyřazen (u trestných bodů řidičů jsou to 2 roky) a dalších 10 let budou v úschovně dokumentace pro případ, že by někdo byl zápisem poškozen a soudil se, soudy u nás trvají opravdu dlouho.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s