Vojenská lázeňská a rekreační zařízení (VLRZ)

volarezaVLRZ má web , http://www.volareza.cz. Má se starat o české vojáky a volné kapacity může nabízet ke komerčnímu využití. Pro vojáky byla využívána pouze 1/3. Je tedy otázka, zda zařízení není moc velké či zda má stát provozovat lázeňská a rekreační a zařízení. A co zjistil NKÚ podle článku Artura Janouška v MF Dnes 18. 10. 2016??
1) Zjednodušeně řečeno, aby měli prémie, ředitel třeba 80 tisíc, tak měli falšovat účetnictví. Každá firma má připraven fond na opravy či jiný fond. Z médií to chápu tak, že když bylo v jednom roce málo tržeb, tak se peníze z fondu přesunuly do tržeb a tím bylo vylepšeno hospodaření za ten rok a byly neoprávněné prémie. Tedy by mělo jít o prémie, na které nebyl nárok, tedy vznikla škoda. A divím se účetním VLZR, že si to troufli takto účtovat. Asi také brali peníze.
2) Stát dotuje náklady na léčení vojáků. Ale VLZR měly použít peníze z dotací na vojáky i na komerční činnost pro nevojenské pacienty, což nesmí. Kromě toho, že se dotoval i komerční provoz, takto vlastně podváděla, získala tak výhodu před konkurencí, která žádné dotace nedostávala. Pak se snadno naplní kapacita zařízení na 85 %, kterou uvádí tiskový mluvčí ministerstva obrany.
Škody tak se dají počítat z neoprávněně vyplacených prémií a z dotování komerčních pacientů, má jít podle NKÚ o částku 59  895 820, z toho jde o 1 995 260 Kč na prémích.
Dá se pro takové jednání, pokud opravdu bylo, použít obecně termín „podvádění“ a nekalá konkurence?
A nebylo by lepší pro vojáky použít běžné komerční zařízení? Vždyť i v tomto je 1/3 vojáků a 2/3 nevojáků.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s