V poště obálka s pruhem

V jednom článku v MF Dnes jedna paní žijící v cizině popisovala, jak byla nervozní z dopisu s modrým pruhem, co jí přišel na českou adresu.
Poslal jsem e-mail redaktorce:
Jsem překvapen nízkou počítačovou gramotností některých lidí.
Proč si paní z článku nezřídila datovou schránku?
Pokud někdo má datovou schránku, tak ze zákona je pro úředníky povinnost datovou schránku použít. Pokud úředníci udělají chybu a pošlou dopis, není problém je na chybu upozornit a oni to pošlou obratem znovu datovou schránkou.
Datová schránka je výhodná i při pobytu zemích, kde se nepoužívá latinka, já osobně bych po úředníkovi nepožadoval znalost psaní adresy třeba v thajštině.
Podle mě lze datovou schránku zřídit různě, třeba i osobně na velvyslanectví v Paříži, viz odkazy dále.
Datová schránka má řadu dalších využití, kromě uvedených zde https://portal.gov.cz/obcan/formulare také možnost podání daňového přiznání či evidované doby na důchod.
P.P.
Konzulární oddělení našeho velvyslanectví působí jako kontaktní místo veřejné správy. Je zde tedy možné získat v rámci projektu Czech POINT na počkání výpisy z informačních systémů veřejné správy nebo učinit některá podání. https://www.mzv.cz/paris/cz/konzularni_informace/czech_point_1/index.html
Zřízení datové schránky je zdarma. Nejjednodušším způsobem je požádat o založení datové schránky na kontaktním místě Czech POINThttps://www.ceskaposta.cz/sluzby/egovernment/datove-schranky/zrizeni-datove-schranky

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s